b1rizzdogUkbkp
b1rizzdogUkbkp b1rizzdogUkbkp
  • 07-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost per bottle if a pack of 4 bottles of juice sells for $3?

Respuesta :

corrinaxoxo corrinaxoxo
  • 07-10-2016
0.75  hope that helps
Answer Link
omgitzjayman
omgitzjayman omgitzjayman
  • 03-04-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

0.75 is the answer hope this helps ;)

Answer Link

Otras preguntas

What did President Lincoln risk if he chose not to resupply Fort Sumter?
A white solid is flammable and dissolves in hexane. Would you expect this compound to be organic or inorganic?
Stalin wanted to transform the Soviet Union into a modern ___________________________ country
Four adults spend $37 for admission and $3 for parking at the zoo. Solve the equation 4a + 3 = 40 to find the cost of admission per person.
A(3,3), B(3,6), and C(7,6) and three vertices of a rectangle. What are the coordinates of the fourth vertex of the rectangle? a. (3,7) b. (6,6) c. (7,3) d.
Which form of the modifier correctly completes the sentence? Is the little calico cat the __________ kitten of the litter? a. smallest b. smaller c. small
For The Questions, a club has 10 members. a. Find the number of different slates of 3 officers (list of president, vice-president, and treasurer) that the club
Aluminum chloride and cesium undergo a single replacement reaction. What is the correct chemical equation for this reaction? a. AlCl3 + 3Cs yields No Reaction
Benito Mussolini was also known as Il ______________.
7.2×12×0.23 rounded to the nearest hundredths A.19.88 B.19.43 C.19.44 D.19.87