camoseedLeBron23 camoseedLeBron23
  • 06-10-2016
  • Mathematics
contestada

Oatmeal costs $1.73/lb. How much would 2.6 lb of oatmeal cost?

Respuesta :

alinakayy alinakayy
  • 06-10-2016
it would cost about $4.50
Answer Link
Happythoughts
Happythoughts Happythoughts
  • 06-10-2016
$4.49
muliply the pounds by the cost
Answer Link

Otras preguntas

if Albert gives 30$ to George both of them will have the same amount of money.if George give 50$ to Albert,Albert will have 5 times as much money as George. how
posters with the key features of the ideal student in mind​
boat costs $54,000. you pay 10% down and amortize the rest with equal monthly payments over a 15 year period. If you must pay 4.5 % comounded monthly, what is y
Mrs . Garrett has 24 students in her class , if 14 students are girls , what is the ratio of girls to the total number of students in her class ?
When, where, and why did agriculture first develop?
37. for the graph x= -3 please help
given that S=180(n-2) a) if n-9, find the value of S​
After an evening of drinking, alcohol can still be detected in the blood up to 8 weeks later. A. True B. False
which of the following is a function please help!!
Write and solve a word problem involving a $145.00 price and a 5.5% sales tax.