christ0acyang
christ0acyang
06-10-2016
Mathematics
contestada
$160 divided 5g unit rate
Respuesta :
tissuebox
tissuebox
06-10-2016
The answer is 32$ per gram. You just divide 160 by 5 to get the answer.
Hope that helps!!!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
Selecciona la respuesta correcta. ¿______ tú los requisitos del trabajo antes de la entrevista? -Habría leído -Habrías leído -Habríais leído -Habrían leído ??
How did geography spur industrialization in the Northeast
what is differene between a heat conductor and a heat insulator give an example of each
The uppermost zones in lakes & ponds
If a girl is standing still and holding a box, is she doing any work? Why or why not?
(X-11)-4=27. ?? Sequence
Combine like terms Please check and tell me if I'm right or wrong ( you have to combine the like terms)
In "Mother to Son," what does Langston Hughes do to create a bond between the speaker and the reader? A. He uses the second-person point of view. B.
Someone please help me with this one!!!!
In what two ways were the chavin and inca civilization similar?