Craza2ubrenGeorgord
Craza2ubrenGeorgord Craza2ubrenGeorgord
  • 06-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece ofcheese if 1.24 pounds costs $11.25?a $0.11 per lbb $9.07 per lbc $12.49 per lbd $13.95 per lb

Respuesta :

domenico domenico
  • 06-10-2016
$9.07 per pound
Divide the total price 11.25 by the price 1.24
Answer Link

Otras preguntas

What document was signed in the 1200s that the U.S government was influenced by.
what is the answer if the diagram is like this ​
How does migration help animals survive and/or reproduce?
What are some short-term effects of the decline in the bee populations?
If you’re designing a new pair of shoes, what are some things you’ll have to think about ??
Help plz I WILL GIVE BRIANLEST AND 12 POINTS
1. Why did American settlers come to Texas and who led them? 2. MEXICO closed its border to American immigrants in 1830. WHY? 3. Describe what happened at a lit
The declaration of sentiments helped the woman’s movement by demanding... A. Safe conditions for women workers B. Voting rights for women C. The right of women
Which image shows both potential and kinetic energy
If an object has more electrons than protons, what eletrical charge would it carry