neenaayeppp
neenaayeppp neenaayeppp
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

a store selling five packs of granola bars for $3.41. what is the simplify unit rate for packs per granola per dollar ?
​

Respuesta :

ianlfrantz2007
ianlfrantz2007 ianlfrantz2007
  • 11-11-2020

Answer:

uh im not sure what the question is asking, but i think the answer is .68

My logic:

just divide 3.41 by 5 to get your unit rate!

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

What decimal is equal to 40%? A 0.04 B 0.4 C 4 D 400
Number 16. Use substitution. Show how you did it pls. Im bouta cry
What’s the answer??? Plz answer quickly!!!
Dana ran 1/2 mile. Trish ran 445 yards. Who ran the greater distance? Explain
If y varies directly with x, Write an equation relating x and y when y = -30 and x = 6. 6x = -30y y = 5x y = -5x -6x = -30y
Which of the following is the best definition for secondary source?
American Indians in the | CHOOSE | built longhouses. A. North West B. Great Plains C. South East D. Eastern Woodlands
For this project, you are to put your imagination to work. Picture a society (perhaps imagine yourself living in it) with no punctuation or capitalization rules
what is a fraction with a common denominator for 3/5 and 3/4
Should eyewitness testimony be allowed in the courtroom? Write at least three paragraphs discussing your position. Use information from the video, course, and o