deku09
deku09 deku09
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

10 points Four cookies cost $14. At this rate. how much will 10 cookies cost?​

Respuesta :

dantembrooks08
dantembrooks08 dantembrooks08
  • 11-11-2020

Answer:$35

Step-by-step explanation:well each cookie cost $3.50 so for $14 there are only 4 cookies so for ten it will cost $35 cause 14+14=28 and you need to 2 more cookies so you will add 2 more which is $7 and $7+$28=$35.Hope I’m right

Answer Link
Thawkins000
Thawkins000 Thawkins000
  • 11-11-2020
24 bhsshhtjjhkjjsmsmssyn
Answer Link

Otras preguntas

please send me answer. tomorrow is my exam.​
If 1/4 is greater then m/16, then m could be
Which ordered pair is a solution of linear equations?
Select all that apply. You might need to improve a behavior if you notice Negative responses from others Tasks not included in training Unsuccessful outcomes
Solve this for me and explain it to me. cause I'm confused.
The graphs below represent the equations y = 2* and y = 2x + 1. Graph 1 Graph 2
Solve sin2 θ = sin θ on the interval 0 ≤ x <2π
Which table represents a linear function? A. x 1 2 3 4 y 3 6 12 24 B. x 1 2 3 4 y 2 5 9 14 C. x 1 2 3 4 y -3 -5 -7 -9 D. x 1 2 3 4 y -2 -4 -2 0 help please (:
Escoge la opción que es cierta sobre la frase. Cristina lava su ropa .____ Cristina se despierta.____ Possible Answers La acción es reflexiva. La acción no es
Explain how the eyespot, the flagella and the chloroplast enable Chlamydomonas to photosynthesise.