landuong landuong
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

sixteen juice packs for 12 dollars. How many packs can you buy for $6?

Respuesta :

2003feras
2003feras 2003feras
  • 11-11-2020

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link
kmke
kmke kmke
  • 11-11-2020

Answer:

you can buy 6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which of the following was a goal of peter 1 of Russia?
Look at the following math problem. 7 × 10 = 70 In this problem, you're multiplying 7 by 10. What is 10 called in this math problem? Product Multiplica
30 POINTS PLEASE HELP
The time required for a radioactive mass to reduce by a factor of 2 is called: decay constant half-life decay rate time factor
a pillow is .05 centimeters. How much will it be in meters?
When using the ideal gas law what unit is temperature scale must be used?
Which of the following statements is true? A Transverse waves move particles parallel to the direction of energy. B Longitudinal waves move particles at
spanishhhhh.................................
A line passes through (1,-5) and (-3,7). A. Write an equation for the line in point-slope form.b rewrite the equation in standard form using intergers
What is the most likely risk when a society uses wind as an energy source?