pradient pradient
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

Hannah bought 5 muffins for a total of $12. At this rate, what is the cost of 15 muffins?

Respuesta :

AliD
AliD AliD
  • 10-11-2020

Answer:

36

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 10-11-2020

Answer:

36 dollars for 15 muffins

Step-by-step explanation:

5 times 3 is 15 12 times three is 36

Answer Link

Otras preguntas

Please help! Algebra 2 homework!
Select the correctly formatted dialogue. (2 points) "Would you like blueberry pancakes for breakfast?" Asked Stacy "I picked up some fresh blueberries from the
Identify Tituba, Abigail, Betty
Find the arc length along a circle of radius 11 units subtended by an angle of 255∘
a person who has experienced a stressful life event and subsequently reports feelings of apprehension and hypervigilance is mostly likely experiencing .
calculate the concentrations of H2????????3, H????????3−, ????????32− ???????????? ????H− at equilibrium in a solution that was initially 0.10 m in ????????2???
I don’t get it .Only solution.
Find the slope and write an equation of the line which passes through the points. b (−3, 9) and (−3, −5)
1. A car starting from rest has a constant acceleration of 4 meters per second per second. How fast will it be going in 5 seconds?
1. Noah is running a portion of a marathon at a constant speed of 6 miles per hour. Complete the table to predict how long it would take him to run different di