kevinboykid77
kevinboykid77 kevinboykid77
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

A bakery charges $8.40 for 12 cookies, and $16.80 for 24 cookies. How much does each cookie cost?help me !!!!!!!!
plx​

Respuesta :

xenapin808
xenapin808 xenapin808
  • 10-11-2020

Answer:

they cost 70 cents each

Step-by-step explanation:

%8.40/12

Answer Link
itsbl1ndl3ss itsbl1ndl3ss
  • 20-05-2021

Answer:

70 cents each

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

if you subtract 23.47 km from 560.589 km, how many significant digits would your answer have?
d(n)=6−4(n−1) whats the 5th term in the sequence
A prayer for owen meany how to read literature like a professor examples
Just 2, and 2 a. Please help!
Each object in a sequence is called a ______________.
what is the physical significance of hfg
What progression is followed in term of female relationships? (The Catcher In The Rye )
Describe the end behavior of polynomial graphs with odd and even degrees. Talk about positive and negative leading coefficients.
Which vessel of the heart receives blood during right ventricular systole?
The brain is malleable during early childhood before pruning is complete. this is called ________.