robertocalvo2006
robertocalvo2006 robertocalvo2006
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

help please i do not get this

help please i do not get this class=

Respuesta :

tyhal9925
tyhal9925 tyhal9925
  • 10-11-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link
jmanbrooks10 jmanbrooks10
  • 10-11-2020
$2.99 per fish and you have $25 so 25/2.99=8.36 you can’t buy .36 of a fish so your answer will be 8.
Answer Link

Otras preguntas

Rates of chemical reactions within the cell are controlled by substances called _______, or enzymes. A. catalysts B. resins C. starches D. products
what is a trick for multiplying 9`s
In which sentence is the underlined word a preposition? a. Senator Young objected to the bill, but he didn't say why. b. The Constitution calls for equal righ
miguel is 5ft 10 inches tall On a sunny day he casts a shadow of 4ft 2 inches long. At the same time, a nearby electric tower casts a shadow 8ft 9 inches long.
Multistep Sandy charges each family that she babysits a flat fee of $10 for the night and an extra $5 per child.kimmi charges$ 25 per night no matter how many c
Plz help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
How many hours is 10:30 am to 1:30pm?
find the unit rate $6.80 for 9 muffins
4 hundredths equal how many thousandths
You mix soda water, fruit punch concentrate, and ginger ale in the ratio of 1 : 2 : 5 to make fruit punch. How many pints of each ingredient should you use to