cmccormick733 cmccormick733
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

a grocer can buy strawberries at $1.38 per pound.

Respuesta :

D0TZ
D0TZ D0TZ
  • 10-11-2020

Answer:

$6.90 is 5 pounds

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Strep throat, food poisoning, and anthrax are all diseases caused by
The cost C, in dollars, of building m sewing machines at Sienna’s Sewing Machines is given by the equation: C(m) = 20m^2 - 830m + 15,000 (a) Find the cost of b
Under the principle of separation of powers, each of the following is a branch of the U.S. government EXCEPT_____ Legislative Federal Executive Judicial
Why did some believe that a form of socialism was a solution to the economic divide that existed in the United States during the Gilded Age?
Why are rules crucial for a well functioning civilization? Please explain the best you can in detail.
You can buy 3 apples at the quick market for $1.26. You can buy 5 of the same apples at Stop and Save for $2.35. which place is the better buy?
You approach the edge of a pond filled with ducks. The ducks are swimming, but when they see you, they approach the shore and congregate around you. What might
example for active & passive voice? ?
in the election of 1912 teddy roosevelts bull moose party platform was built arond what he called the
How did government spending increase from the years of 1939 to 1945