nboone715 nboone715
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

a group of students went on a class trip. the total cost for the trip was 3825.00. if there are 28 students. what is the total cost per student​

Respuesta :

jonasunderwood
jonasunderwood jonasunderwood
  • 10-11-2020

Answer:

$136.61 per student

Step-by-step explanation:

3825 divided by 28 = $136.61

Answer Link

Otras preguntas

How does the circulatory system maintain homeostasis?
kinsey earns $54,625 a year. she purchases a snowmobile for $12,005. how much of kinsey's yearly earnings does she have left?
How did cataracts of the Nile help the kushites
Who was the 45 president of the united states
Simone pic $12 for an initial years subscription to a magazines. The renewal rate is $8 per year. This situation can be represented by the equation y = 8x + 12,
Who won the Election of 1816? A) Rufus King B) James Monroe C) James Madison D) Andrew Jackson
How many 3/4 cup servings of cereal can be made from the box of cereal that has 11 1/4 cereal?
True or false: the right ventricle transports oxygenated blood to the lungs
Land that is suitable for cultivation is called __________ land.
Which measures are the side lengths of a right triangle? A. 2 cm, 5 cm, 10 cm B. 6 cm, 9 cm, 12 cm C. 4 cm, 7 cm, 10 cm D. 6 cm, 8 cm, 10 cm This question has n