ashelyperez2003
ashelyperez2003
10-11-2020
Mathematics
contestada
Solve the problem below:
Respuesta :
tpwksarah
tpwksarah
10-11-2020
Part A: 8y + 16x
Part B: 4(2y + 4x)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 69+ )
Otras preguntas
Solve the equation. Check your answer. Enter your answer as a simplified improper fraction. 7(h − 4) = 8
Sheri bought 6 items at the grocery store. The total cost of the items before tax was 12.35. Sheri concluded that at least one of the items was more than 2 doll
How so you say "can i please go to the toilet" in french
what are the three cities along the Euphrates river?
PLEASE HELP!!! EQUATIONS!!! ASAP :)
the graph below shows the amount of money left in the schools desk fund,f, after d desk have been sold
you can buy 30 cans of soda for $6. what is the cost per can?
Which word is the indefinite pronoun in this sentence? Debbie asked if either of us had a safety pin she could use to fix her torn skirt. A. either B. us C.
Why do many desert plants have small leaf
is 0.25 rational or irrational