aramospinedatr aramospinedatr
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

it costs 11$ for 15 gronola bar what is the unit price, on dollars per gronola bar, rounder to the nearest hundredth
​

Respuesta :

Bunny5749398
Bunny5749398 Bunny5749398
  • 10-11-2020

Answer:

The answer for the unit price in dollars is for every dollar you can get about 1.36 granola bars.

Step-by-step explanation:

Also for every granola bar you have to pay about 0.73 dollars.

I hope this helps <3

Answer Link

Otras preguntas

Tamika is making a flag design in the shape of a parallelogram. Which x- and y-values must she use in order to guarantee that the flag is in the shape of a par
What does it mean when a food is low on the glycemic index? It contains fewer carbohydrates than foods that are high on the index It is less bulky and easier on
What nitrogen base does Cytosine pair with
Pa help po English 9 po ito​
On January 2, 2020, All Good Company purchased 6,000 shares of the stock of Big Bad Company, and DID obtain significant influence. The investment is intended as
1. A chemical equation is balanced when *
Scenario 2:The price of gas rises by $1 per gallon the last month. As you travel through southern california you notice an increase in oil drilling operations.
Identify the correct part of speech of the bold word in the given sentence: This jacket's too big, even with a sweater underneath."
LAN tosses a bone up In the air for his dog, Spot. The height, h, in feet, that Spot is above the ground at the time t seconds after she jumps for the bone ca
i need some help with this one