sarahbearscott09
sarahbearscott09 sarahbearscott09
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

I’m on a timer because I only have until tomorrow morning, please help me.

Im on a timer because I only have until tomorrow morning please help me class=

Respuesta :

smizzabeth smizzabeth
  • 10-11-2020

Answer: Process: 2.50x 1=

Step-by-step explanation: It weighs 1 pound and the jellybeans are sold at 2.50 per pound so you just have to times 2.50 by 1, which gives you the answer of it costing $2.50

Answer Link

Otras preguntas

Find the slope of the line passing through the points -8,8 and 7,8
It’s says find area of the shape anyone has a clue how to do it
what were the benefits and dangers of patriotism?
Pls help me solve 3-6
solve the equation 5y-6=10
Please write 4-5 sentences about this image.
Choose the answer. Two more than twice a number is 14. Write and solve an equation to determine the number. Select the solution and graph that represents the nu
How were forks made before Industrial Revolution? Show step by step 1-7. Please help, im being serious lol.
11) Each side of a cube has an area of 8 square inches. What is the surface area of the entire cube?
how to get gingerbread bears in bee swarm simulator