2027awhite96 2027awhite96
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

The grocery store is sell bananas for $0.35 per pound. How much will Aaliyah pay for 3.6 pounds of bananas?

Respuesta :

geogao
geogao geogao
  • 10-11-2020

Answer:

1.225

Rounded: $1.23

Step-by-step explanation:

3.6* 0.35

Answer Link
bugbear0stweet
bugbear0stweet bugbear0stweet
  • 10-11-2020

Answer:1.26

Step-by-step explanation:

multiply .35 in to 3.6

Answer Link

Otras preguntas

Please help!!!!!!!!!!! Question in picture.
What is the pyramids
which is the capital of Bangladesh? a.Dhaka b.sylhet c.jamalpur
Q. Select the sentence with the correct punctuation. A. Throughout the day, Joey plans his next inventions. A. Throughout, the day Joey plans his next invention
Steps for turning off two step verification on ,for example, iPhones.
Why do people of both Jewish and Christian faith trace the start of their religions to Isaac? They believe Isaac is God's final prophet. They believe Moses a
Select the correct answer.What is a key characteristic of historical fiction?O A.The stories always have insights about current society.OB.The stories always pr
Which is the graph of the cube root function f(x) = 3√x
A man with prostate cancer has his prostate removed, and only his prostate removed. which of the below statements is true about the man after prostate removal?
At Dante party 16 children share 192 crayons. At Maria party 13 children share 234 crayons. Each party splits the crayons equally among the children attending.