bkamryn28
bkamryn28 bkamryn28
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

What is the price per pencil if 145 pencils cost $12.00? (unit rate)

Respuesta :

laureliza3 laureliza3
  • 10-11-2020

Answer: 0.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

As part of an enterprise day, Guramar and Gurnam baked 4 cakes. They gave 1/2 of one cake away to the staff. In the morning they sold 2 1/3 cakes and in the aft
describe the consequences of rapid population.
Help??? Find the value of x. A.74 B.84 C.48 D.148
Write an equation in slope-intercept form for the line with slope and y-intercept - 4. Then graph the line. What is equation:?
Write a story which ends as follows: It was then that I understood what sort of a man he was
Does this set of ordered Paris represent a function? Why or why not
7x+2y=19 7x+8y=13 Please solve it by Simultaneous method
37. for the graph x= -3 please help
A scientist wants to know: "If salt is added to water, would the solution still boil at the same temperature?" torcses
An oil company is going to issue new ID codes to its employees. Each code will have one letter, followed by one digit, followed by three letters. The letters w,