iyander08 iyander08
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

Cheese-its
$2.70 for 13.7oz
What’s the unit rate

Respuesta :

Ditipatel Ditipatel
  • 10-11-2020

Answer:

$270 for 1,370 ounces of cheese-its,

Step-by-step explanation:

one ounce is approx. 0.20 cents

Answer Link

Otras preguntas

what is friction and explain
If your yard is 6 feet wide and requires 96 pieces of sod that are cut into 1 foot squares, how long is it?
Convert  4 7/31 into a decimal rounded to the nearest thousandth.
Write an inequality for each situation There are at least 24 pictures on the roll of film.
What properties of Pluto might make scientists think that it is a Kuiper Belt Object?
what is the  answer 3xy+13xy-12xy=
Approximately how many different journals (technical periodicals) comprise the primary literature of biology? a. 900 b. 9,000 c. 90,000
There are 10 apples in a one-kilogram bag of apples. What is the average mass of each apple in the bag? Give your answer in units of kilograms and grams.
Write the slope intercept form of the equation of each line. 3x-2y=-16 13x-11y=-12 9x-7y=-7
Is shaka a God in greece history?