millerzarria67
millerzarria67 millerzarria67
  • 09-11-2020
  • Mathematics
contestada

It cost me $47.60 to fill my 14-gallon gas tank. What was the price of gas per gallon?
O $3.50 per gallon.
O $3.55 per gallon.
$3.60 per gallon.
$3.40 per gallon.
PLS HELP MEE

Respuesta :

ryancurley21
ryancurley21 ryancurley21
  • 09-11-2020

Answer:

3.40

Step-by-step explanation:

47.6 divided by 14 = 3.4

Answer Link

Otras preguntas

23 POINTS SOMEONE HELP ME PLEASE ITS DUE TODAYY From George W. Bush First Inaugural Address 1. Identify and explain one ALLUSION in each speech
To be opened by addressee only. Yo 2+2=?
Buying a car is an example of a A: primary reinforcer B. progressive reinforcer C. secondary reinforcer D. classical reinforcer
a) Identify the fallacy in each of the following statements. Choose only 1 answer for each question. b) For each question, explain why the statement is illogica
Based on the following sentence "sam and mary were happy for the invite" and the diagram, which word would go in place of number 3?*​
What is differentiation
Consumer movements in India​
write a new student wants to join your course​
5. A Switch that controls one circuit with two positions (ON-OFF) is called what?
At the age of 33 in New York City, Carnegie wrote a letter to himself. What was the gist of the letter?