christian5221 christian5221
  • 09-11-2020
  • Mathematics
contestada

John went to the market. He had $30.00. He purchased apples for $1.29, oranges for $2.50, and milk for $2.99. What was his total?

Respuesta :

y00vi3 y00vi3
  • 09-11-2020
$6.78 because you can just add the costs of the items
Answer Link
vivaine2112
vivaine2112 vivaine2112
  • 09-11-2020

Answer nvm NVM NVM vnm vn mvm

Answer Link

Otras preguntas

Go, ask his name. if he be married,my grave is like to be my wedding-bed. who said it
The mass of an object divided by the object's volume is called the____ of the object.
Animal research advocates argue that animals cannot have rights because they
What is it called when u only eat chicken and fish?
What is abortion???????????????
A pump is used to transport water to a higher reservoir. if the water temperature is 15ºc, determine the lowest pressure that can exist in the pump without cavi
Which of these sentences is in passive voice? They are paid every alternate week. They get their pay every alternate week. We have to pay them every alternate
Jamie has a good chance of having freckles because his parents have freckles. Which of the following statements explains this probability? Jamie has more chrom
Which statement about Lebanon after the end of the civil war is accurate? The country became the most popular tourist destination for Americans who visit the r
Which source is mined in Southeast Asia and sometimes leaves the land as a westerland once mining is done? A.gold b.mahogany c.tin d.off-shore fishing Help plea