anthony0397 anthony0397
  • 09-11-2020
  • Mathematics
contestada

if six pounds of grape juice is $3, how much would it cost to buy 3,4, and 5 pounds of grape juice?​

Respuesta :

devneedsanswers
devneedsanswers devneedsanswers
  • 09-11-2020

Answer:

It would cost $9 for 3 pounds, $12 for 4, and $15 for 5.

Step-by-step explanation:

I hope I understood what you we're asking correctly, sorry if not. :)

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is true about filters in microsoft excel database? A. Filters sort information in alphabetical order? B.Filters create fields that descr
compare and contrast contour feathers and down feathers
what does pi equal exactly
The signers of the peace treaty supported the creation of the League of Nations. What happened that prevented the United States from joining the league? A. Wils
California has an average rainfall of 3 inches for the month of January. This year California had over 12 inches, which is equivalent to what percentage increa
describe how a physical property such as mass or texture can change without causing a change in the substance
what was the teapot dome scandal
describe how a physical property such as mass or texture can change without causing a change in the substance
book world receives 12 boxes of books each box contains 16 copies of the new best-seller Norton's Last Laugh how many copies of Norton's Last Laugh does the sto
Which landforms are most likely to have coal, oil, and gas deposits? A. basins B. mountains C. plains D. plateaus