royadelshad0132 royadelshad0132
  • 09-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate of 1/3 gallon of apple juice for $2.44

Respuesta :

Nosir124
Nosir124 Nosir124
  • 09-11-2020

Answer: 7.32

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A roller skating rink charges a skate rental fee and an hourly rate to skate. The total cost to skate for 2 hours is $9.50 and for 5 hours is $18.50. Assume the
4.09434456 rounded to the nearest thousand
In December 1934, what happened in Africa? It had something to do with Mussolini
Many learners perform well in Grade 12 but are still not accepted intouniversities. Explain TWO reasons for this.​
What is one reason a cell would need to divide?
When solving the equation 2x + 5 = 13, what is your first step? A. Subtract 5 from each side. B. Add 5 to each side. C. Multiply each side by 2. D. Divide ea
What’s 2/4 plus 3/8?? Mark brainliest!!! No links!!
4. Which Animals were spreading lies? * (the book is animal farm) F The Ravens G The Eagles H The Pigs J The Goats
grades on a science test are shown in the box plot below. Find the correct data that the box plot represents. A) 78, 81, 89, 75, 76, 91, 100, 63, 80, 87, 91, 95
A silo is a composite of a cylindrical tower with a cone for a roof. What is the volume of the silo if the radius of the base is 40 feet, the height of the roof