obiehollimon7 obiehollimon7
  • 09-11-2020
  • Mathematics
contestada

Mark bought 4 pounds of apples for 7.56 what was the cost per pound

Respuesta :

azkaa
azkaa azkaa
  • 09-11-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

7.56 ÷ 4 = 1.89

Answer Link
Jamayaa
Jamayaa Jamayaa
  • 09-11-2020

Answer:

1.89 per pound

Step-by-step explanation:

7.56/4=1.89

Answer Link

Otras preguntas

Could anyone help with question 7?
Are people For or Against abortion?
How to solve the radical inequality
Why do the rockets from earth stop coming to mars
A person walks 2 3 of a mile in 2 9 of a hour. Which complex fraction when simplified will compute the unit rate of miles per hour?
Walnut trees produce edible seeds with a hard outer covering. Maple trees produce seeds with wing like edges. What type of seed dispersal applies to each type o
The vertex of the parabola below is at the point (4,-1). Which of the questions below could be the one for this parabola
Joshua currently earns $5000 a year from his lawn care business. He has two plans to increase his revenue. Plan 1 would increase his yearly revenue by 20%. Pla
what are the factors that affect the rate of dissolution
Solving Linear Systems of Equations: Addition (Elimination Method)