nevaeh9781 nevaeh9781
  • 09-11-2020
  • Mathematics
contestada

Barbara sells iced tea for $1.49 per bottle and water for $1.25 per bottle. She wrote an equation to find the number
of bottles she needs to sell to earn $100

Respuesta :

debnathtirtha391
debnathtirtha391 debnathtirtha391
  • 10-11-2020

Answer:

Your question isn't clear.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Use any model you choose to solve the story problem. The pet store owner uses one dose of algae solution in the aquarium for each gallon of water. How m
OMG why is no one helping me
what does potential mean to you? i need an example to understand wat to write.
According to chavez,how has the federal government extended its power over the states
If Julie needs 3 1/4 cups of oatmeal how many 1/4 cup of oatmeal will she use
¿Cómo se llama el lugar que queda en Madrid en donde puedes ir a un café para relajarte, almorzar y pasar el tiempo con los amigos?
Which of the following numbers are rational? Select two that apply.
NEED HELP FAST!! Factor completely. x2−14x+48 Enter your answer in the box.
if you convinced your teacher to give you an extension on an assignment, what would this be an example of?
What challenges were faced by industrial workers in the factories and cities during the industrial revolution?