gawes39518 gawes39518
  • 09-11-2020
  • Mathematics
contestada

A manufacturer has a monthly fixed cost of $40,000 and a production cost of $6.00 for each unit produced. The product sells for $10.00 per unit. Find the cost function. ​

Respuesta :

gursharankaursura
gursharankaursura gursharankaursura
  • 09-11-2020

Answer:

110 answer hai bro

Answer Link

Otras preguntas

PLZZ HELP On the map of Eastern Asia, what is the capital of the starred country Taipei Beijing Ulaan Bator Seoul
Plss help, will give brainliest! dont just steal points or i will steal yours!
What is the proper order of succession in case the president dies or cannot perform the job anymore? List the first three in order.
help me pleaseeeeeeeeeeee...
round the number 6,438,593 to the nearest 1,000​
two angles in a triangle have measures of 18° and 77°. What is the measure of the third angle
Which historical world event connects most closely with the themes of William Golding’s Lord of the Flies? A. the first manned moon landing B. the Spanish Flu p
Can you give me some ideas on a hook for an essay?
A cell is the basic unit of all life?
write two ways you could use to find 5+8​