Gbgb121637
Gbgb121637 Gbgb121637
  • 08-11-2020
  • Mathematics
contestada

Will give brainliest if correct

Will give brainliest if correct class=

Respuesta :

26liujiaying
26liujiaying 26liujiaying
  • 08-11-2020

Answer:

y=4

x=2

Step-by-step explanation:

y=4

x=2

I think it's right..

Hope I helped!

Answer Link
3marxz
3marxz 3marxz
  • 08-11-2020

Answer:

x - intercept = 2

y - intercept = 4

Answer Link

Otras preguntas

change 2pi over 3 radians into degrees
Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar? A) $.30 B) $.35 C) $.45 D)
80% of what number is 64
isolating variables abx=cy the variable is x. [please show me how)
george brought $94 to the shopping mall.He used the money to buy a shirt for $25,a pair of pants for $42, and 2 pairs of socks that each cost $6.How much money
how did the roman government maintain control over conquered territories
Which was not a contributing factor to the fall of the Roman Empire?
Representatives in colonial Virginia were elected to the House of Burgesses by
The price of an MP3 player was on sale for 20% off. Matt bought the MP3 player and it had a rebate of $50. How much did Matt pay for the MP3 player?
Why do marshmallows puff up when microwaved more than any other food?