fenimalikMay4 fenimalikMay4
  • 08-11-2020
  • Mathematics
contestada

Please answer this question correctly


A 2-yard piece of ribbon costs $22.32. What is the price per inch?
You have to divide

Respuesta :

jasmine4073 jasmine4073
  • 08-11-2020
the answer is 11.16!
Answer Link

Otras preguntas

gases present in atmosphere are in ionic form true or false​
quick 10 question plz
Ted's debt is 13 less than 1/2 of mike's debt. If we let y represent mike's debt, write an algebraic expression for Ted's debt
Find the distance between (2, 2) and (-4, 4). Round answer to the nearest tenth.
In a paragraph, explain the purpose of the American Ideals. ​
PLEASE HELP ASAP ILL GIVE YOU BRAINLEST Mira borrowed $1,200 from the bank to help pay rent. If the bank charged 6% interest over 9 months, how much did she pay
What influences our concepts ofwhat is TRUE, NOBLE, HEROIC,and GOOD?​
how did early humans take control over their environment?
Find the distance between the two points in simplest radical form. (3,9)and (0,2)
State and explain Gauss's law inelectrostatics and use it to determine the electric fieldintensity due to a line charge.​