shortytattoo shortytattoo
  • 07-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the price of one marker if three markers cost $18. A.) $6
B.) $54
C.) $4
D.) $3

Respuesta :

iluvdoggos65
iluvdoggos65 iluvdoggos65
  • 07-11-2020
A.) $6

You take $18/3 markers which gives you $6 for each marker.
Answer Link

Otras preguntas

What is the name for the climate of a very small area?
Tammy will rent a car for the weekend. She can choose one of two plans. The first plan has an initial fee of $75 and costs an additional $0.50 per mile driven.
list 3 historical issues that have been used to debate the different interpretations of the Constitution.
Amy works 6 hours each day making one bracelet each hour. She sells the bracelets for $21 each. Yesterday she only worked of a day. How much can Amy earn from
An 80.0-gram sample of a gas was heated from 25 °C to 225 °C. During this process, 346 J of work was done by the system and its internal energy increased by 758
How many moles of aluminum are needed to react completely with 1.2 mol of FeO? 2Al(s) + 3FeO(s) --> 3Fe(s) + Al2O3(s)
given the figure below find the values of x and z
Compression of the abdominal wall occurs by what four muscles
5. Why did Lincoln need a military victory before he could announce the emancipation of slaves in southern states? A. The South might accept emanci
which expression is equivalent to (4x^3)(2x)^-4 1/4x 4/x 8/x 128/x