fenimalikMay4 fenimalikMay4
  • 07-11-2020
  • Mathematics
contestada

Please answer this correctly without making mistakes

Please answer this correctly without making mistakes class=

Respuesta :

mk11dan mk11dan
  • 07-11-2020

Answer:

The answer is $0.07 cents per inch

Step-by-step explanation:

If you take 6 feet into inches (72)

and divide the total cost by the amount of inches (5.04 / 72)

You get the answer

Answer Link

Otras preguntas

In one baseball season Peter hit twice the difference of the number of home runs Alice hit and 6. altogether,they hit 18 home runs. how many home runs did each
Replace the second noun or pronoun with the appropriate disjunctive pronoun. I'm wondering if I'm doing this activity correctly. What I have so far: 1. l'oisea
How to convert three and one half feet into inches?!!?
Round 78.8 to the tenths
a substance floats or sinks in another because of its relative
During which changes of state do atoms that cannot move past one another become free to move?
write the definition of collinear points as a conditional statement
People pave over a large field to build a parking lot. Describe two ways this action will likely affect the water cycle in the local environment
A right turn should be from the right lane into the right lane of the roadway entered true or false
How to use bogus in a sentence