bkrietre
bkrietre bkrietre
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

Help sos help sos help sos help sos

Help sos help sos help sos help sos class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-11-2020

Answer:

The cheapest price for the apples is 0.90 for 12 oz

0.3/lb

Step-by-step explanation:

0.90 / 12 = 0.075

0.075 is the unit rate.

0.075 x 4 = 0.3

Answer Link
rosaskb2005 rosaskb2005
  • 26-01-2021

Answer:

Apple A

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What radio station is the ncaa championship game on.
Problem 1: Verify whether these two functions are inverses: (x + 5) f(x) = (2x + 1) and g(x) = (5 - x) (2x - 1) What is g(x))? Use your keyboard and the keypad
A set of processes and procedures that transform data into information and knowledge is a. Computer system b. Business system c. Database system d. Knowledge sy
How has Byron started to change after living in Birmingham for one day? Book: The Watsons Go To Birmingham—1963 Author: Christopher Paul Curtis
How did Kwame Nkrumah use the media to gain independence
how to find the area of a triangle with a base of 4 1/2 and a height of 2 2/3
do carbohydrates makeup 60% of the human body?
I need help on this question
How many members did not vote for the art club the percent is 75% and there are 60 people?
You must watch this movie! Must in this sentence expresses: A ) Suggestion B ) obligation C) prohibition