anwa6634 anwa6634
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

16 oz of trail mix costs $3.20. What is the cost per ounce?

Respuesta :

ashliemcloo ashliemcloo
  • 06-11-2020
The cost is 2 cents per ounce
Answer Link
weebgirlindian
weebgirlindian weebgirlindian
  • 04-12-2020

Answer:

the answer is 0.20

Answer Link

Otras preguntas

Which group took over the Russian government in 1917?
How many Atoms are in 2.3 g of Na? show your work and these question will take two steps
imagine that the number 2 button on your calculator is damaged and cannot be used.use a flow chart to show 3 different ways in which you can calculate 24x12
describe the end behavior of 3.3x^3-2x^2-5x+1
Name one economic cost and one noneconomic cost of drilling for oil in Antarctica. List one benefit of drilling in Antarctica.
5/8 divide by 1/4  simplest form
how can underground caverns turn into lakes?
Molarity. 0.5 GRAMS of sodium chloride is dissolved to make 0.05 liters of solution. would it be the same as.. 0.5 MOLES of sodium chloride is dissolved to mak
Show how you get 1,910 ml equals how many liters
(CSI Competency statement) Reflect in the room environment. How does the room design reflect the way you believe young children learn best? If the room was not