mrivera49ortiz mrivera49ortiz
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

Kevin bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price.​

Respuesta :

angelinamtropf angelinamtropf
  • 06-11-2020

Answer:

$0.90/kg

Step-by-step explanation:

4.50/5=0.90

Answer Link

Otras preguntas

(has,have) any of the missing packages been located?
an engineer is designing a parabolic arch. the arch must be 15 m high, and 6 m wide at the height of 8 m. Determine a quadratic function that satisfies these co
How long did the Mongolian empire last?Who were the Mongolians enemies before Mongolia became an empire?What was the name of the Mongolian ruler?
how do you divide fractions
You're conducting a physics experiment on another planet. You drop a rock from a height of 2.3 m and it hits the ground 1.1 seconds later. What is the accelerat
how to solve 4n²-3n-7=0
Was the Louisiana purchase a good or bad thing?
What's 0.003 1/10 of
In fruit flies, red eyes are dominant to green eyes. In a cross between a short-winged, green-eyed fly and a long-winged, red-eyed fly, the results were as foll
Fill in the missing reactant: NaOH + _____ → NaClO₂ + H₂O a. Cl₂ b. HCl c. HClO d. HClO₂ e. HClO₃