g3h7bicfgr
g3h7bicfgr g3h7bicfgr
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

Taylor buys 2 gallons of milk for $5.50. What is the cost per gallon

Rate answer choices
2.75 for 1 gallons
5.50 for 2 gallons

Unit answer choices
2.75 for 1 gallon
5.50 for 2 gallons

How much will five gallons of milk cost

5.50
2.75
13.75
16.50

Taylor buys 2 gallons of milk for 550 What is the cost per gallon Rate answer choices 275 for 1 gallons 550 for 2 gallons Unit answer choices 275 for 1 gallon 5 class=

Respuesta :

shaniciap16
shaniciap16 shaniciap16
  • 06-11-2020

Answer:

its 2.75 for one gallon

Answer Link

Otras preguntas

Explain why the universe must be an isolated system to obey the law of conservation of mass.
If TerraLoc wanted to expand into selling its GPS units through company-owned retail stores,this would be an example of ________. A)forward vertical integration
13m=39 what is the value of m
How to get these variables?
Find the midpoint of point A(5,5) and B(-5,9) graphically
You check the time on your phone. Your friend should be out of class by now. You call her. She should answer if she is out of class. In this example, your thoug
what does average speed mean
What personal tragedy prompted Harriet Beecher Stowe to write about the separation of black families under slavery?
Express $15 for 10 gallons as a unit rate.
What did Rutherford’s model of the atom include that Thomson’s model did not have?