26jrodriguez
26jrodriguez 26jrodriguez
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

$17.50 for 7 candy bars =$17.50/7 bars =
$____ / 1 bar

300 students for 12 classes =300 students/ 12 classes = ________ / 1 class

Respuesta :

kay5481 kay5481
  • 06-11-2020
$17.50/7=$2.50 and 300/12=25
Answer Link
blackwell9
blackwell9 blackwell9
  • 06-11-2020
1. Is 2.50 a bar
2 is 25 kids per class hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

How did workers respond to the rise of industrialization?
if 2.063 kilometers long and 2.07 kilometer long than how long is span of both
Why do you think the Declaration of Independence outlines a political philosophy?
which ancient culture was known for the concept of monotheism
Which term best describes the temperature and weather conditions of an organism’s environment?
6. What factors contributed to the development of industry in the North?
Why do you think the Declaration of Independence outlines a political philosophy?
How did the Fertile Crescent get its name
Which of the following developments is an example of industrialization?
Who was daniel morgan and what role did he play in the american revolution?