bugbear0stweet
bugbear0stweet bugbear0stweet
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

Peter bought 8 lemons for $6,. Each lemon was the same price.
What was the cost for 1 lemon?

Respuesta :

maddiebts
maddiebts maddiebts
  • 06-11-2020

Answer:

.75 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the greatest common factor of 128 and 96
what is the difference of 0.35 and 0.062?
what are human characteristics of oklahoma
Los estudiantes malos siempre llegan __r_e a la clase.
did Sarah Boone have siblings? if so what are they're names? _______________________________ ____________________________________ ______________________________
True or False? The Byzantine Empire continued after the collapse of the Western Roman Empire.
•identify five unique beliefs or practices that Buddhists bring into their daily life
How did Carnegie’s early job with the railroads greatly contribute to his success in the steel business?
Complete the sentence..0.6 is 10 times ad much as ?
How do I write 12.1 repeating as a fraction in simplest form???