chenaeh3 chenaeh3
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

if coffee sells for $3.29 per pound, how much will 5.5 pounds of coffee cost

Respuesta :

itietje
itietje itietje
  • 06-11-2020

Answer:

18.10

Step-by-step explanation:

you multiply 3.29 by 5.5

Answer Link
habqlqjaoqo habqlqjaoqo
  • 06-11-2020
18.10 , I think that’s right
Answer Link

Otras preguntas

Put the quotation marks where they belong in the following sentence. This hamburger is the greatest Jim exclaimed.
can sum1 the please help with where to place them?
in which type of music do we find flatted notes and slow syncopated rhythm ​
solve for rnegative 13 equals r over 9 plus eight​
Great Britain is a monarchy with a constitution. Great Britain is a republic. True or false
What is the slope of the line below? If necessary, enter your answer as a fraction in lowest terms, using the slash (7) as the fraction bar. plss help!!
Why are cells called the building blocks of an organism?They are visible to the naked eye.They are made from nonliving materials.They are the basic unit of life
relating to government decisions; A person or a group of peoples rights
2020 Práctica: Unidad Preliminar Conjuga los verbos con ser or estar: 1. Nosotros en la clase de biología ahora porque es la seguna hora. 2. Ellos en la cocinar
How can I use math to explain why other people's work is right or wrong?