Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

anitaupadhyaybmc
anitaupadhyaybmc anitaupadhyaybmc
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

60.50 × 5.5= 332.75 rupees

Step-by-step explanation:

Hope this helps you

Do mark me as brainliest

Answer Link

Otras preguntas

Sleep problems and eating issues are ____ of stress •behavioral signs •emotional signs •physical signs •nervous Signs
The Rubber Division of Morgan Company manufactures rubber moldings and sells them externally for $50. Its variable cost is $20 per unit, and its fixed cost per
An adult ticket to a museum costs 3$ more than a children’s ticket. When 200 adult tickets and 100 children tickets are sold, the total revenue is $2100. What i
Find the mass of 2.16 × 1023 molecules H2S. Answer in units of g.
Write a short paragraph about your hobbies.(at least 50 words)
Jackson Water Department wants a program that calculates a customer's monthly water bill. The clerk will enter the current and previous meter readings. The prog
Define Cultural diffusion​
What value of b will cause the system to have an infinite number of solutions? y = 6x - b -3x + 1y = T + COAN
Calls from a call box are charged per minute at one rate for the five minutes, then a different rate for each additional minute. If a 7-minute call costs $4.25
Ninja collaborated with Astralwerks in order to create his first music album. What's the name of the album?Ninja collaborated with Astralwerks in order to creat