blah1085
blah1085 blah1085
  • 10-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2-pack of board games cost $7.18. What’s the unit price

Respuesta :

harippetoe
harippetoe harippetoe
  • 10-10-2020

Answer:

$3.59

Step-by-step explanation:

3.59

+ 3.59

= 7.18

Answer Link
Аноним Аноним
  • 11-10-2020
The game unit would cost $3.59 hope it helps!!!
Answer Link

Otras preguntas

meiosis and mitosis different?
Sandra wants to buy a new mp3 player that is on sale for $95. She has saved $75 how much more money does she need
Solve the equation 4(x - 3) = 16
Which topic is open used as a theme for studying history since World War One
how did geographic features of the suez canal contribute to international conflict during the Cold War?
what is the name of this molecule? A. noneneB. nonaneC. 1-octyneD. 1-octene
A rope is 250 centimeters long you need it be 1 and half meters long how many centimeters should you cut off
An example of a volunteer opportunity within one’s community might be?
According to the map, how did people first arrive in North America? A. They sailed across the Pacific Ocean. B. They sailed across the Arctic Ocean.
what is the answer to 1 / 3 - 1 / 6