baldomerosofia07
baldomerosofia07 baldomerosofia07
  • 09-10-2020
  • Mathematics
contestada

Barbara pays $22.10 for 2.6 pounds of salmon. What is the price per pound of salmon?

Respuesta :

wettoes
wettoes wettoes
  • 09-10-2020

Answer:

$8.5

Step-by-step explanation:

i believe that is the answer. if not, my bad.

Answer Link
jax00
jax00 jax00
  • 09-10-2020

Answer:

Here's how to solve

Step-by-step explanation:

$22.10 divided by 2.6

so the answer should be 8.5

Answer Link

Otras preguntas

why do businesses compete in a free enterprise system?
Stretching from Missouri to New Mexico, the _______ was the primary trade route in the Southwest throughout most of the 1800s until the coming of the railroad i
how to solve (((1/y-1)+(5/12))=(-2/3y-3))
The sum of two consecutive odd integers is 244. What is the smaller integer?
Before Fidel Castro assumed power in 1959, __________. (Points : 1) there had been many political conflicts between Cuba and the United States there had been ma
How did Thomas Jefferson obtain the land owned by France (Louisiana Territory) as territory for the United States?
In “Ah, Are You Digging on My Grave?” who is digging on the speaker's grave? A. an enemy B. a relative C. her dog D. her husband
what is 61% of 407 and 89% of 195
which is bigger 1/8 or 1/6
The sum of two numbers is 36. Twice the first number minus the second is 6. Find the numbers