nfils
nfils nfils
  • 09-10-2020
  • Mathematics
contestada

Olivia bought a yogurt and two bagels for $2.45. The yogurt was ninety-five cents. How much is one bagel?

Respuesta :

journiebagwell
journiebagwell journiebagwell
  • 09-10-2020

Answer:

.28 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Factor the polynomial: 3x(x-6)+8(x-6)
What are 7 sacraments?
What makes the economy of the United States a mixed economy rather than a pure capitalist economy
Algebra question, please show work :))
Why did Spain’s economy deteriorate and England’s economy improve in the sixteenth century?
Please write the word version of this algebra expression of 3x-7
which court system makes the final decision on legal matters
Sally's brother is color-blinded. her husband is normal. what is the chance for her son to be color-blinded?
Is a form of withdrawal or a paradoxical effect that occurs when a drug has been eliminated from the body of a person who has become physically dependent?
Shawn is cooking and accidentally grabs the pan in the wrong spot and burns his hand. shawn's ability to rapidly pull his hand away from the pan is caused by hi