alexlokidaughter alexlokidaughter
  • 09-10-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price for cheese that is sold in 12-ounce packages priced at $3.84

Respuesta :

giannadavis2008 giannadavis2008
  • 09-10-2020
3.84/12 =0.32 there I hope it is right best of luck on the test :)
Answer Link

Otras preguntas

In a public opinion poll, 624 people from a sample of 1,200 indicated they would vote for a specific candidate. How many votes can the candidate expect to recei
write the antonyms of1) After. 2) Underplease help​
Social Characteristics of Humans
What's one direct impact of tropical rain forest on coral reefs?
Best reference for studying chemistry ?
Penicillin, one of our most important drugs, comes from mold. is this the proper way to write sentence
Question 2 of 10 ¿Cómo se dice "on foot" en español? A. En bicicleta B. A pie C. En taxi D. En metro
1) What is 0.627 written in expanded form using decimals?
What do proteins or amino acids do for the body?
Alexa says that the pattern with the expression 5n+3 will not contain the term 82. Is she right? Explain your answer.