5725232719 5725232719
  • 09-10-2020
  • Mathematics
contestada

James paid $42 for 6 pounds of chocolate. How much does the chocolate cost per pound?

Respuesta :

johnathenwill
johnathenwill johnathenwill
  • 09-10-2020

Answer:

7

Step-by-step explanation:

Answer Link
homefry1125
homefry1125 homefry1125
  • 09-10-2020

Answer:

7 dollars per pound

Explanation:

divide 42 by 6 and your answer is 7 dollars per pound

Answer Link

Otras preguntas

Which is an actual difference between mitosis and meiosis?
pollution along venezuela's lake maracaibo and the caribbean coastline is due to
Why did war break out between the united states and mexico?
the t-test is primarily a test of
in the fraction 5/8 what is the term used to designate the5?
Since the colonists had not voted for parliament what happened
what is diffusion and what are the factors that affect it
The most important reason for the growth of labor unions in the latter half of the 19th century was
What inference can be drawn from these lines of Feste’s song in Shakespeare’s Twelfth Night? CLOWN: What is love? 'tis not hereafter; Present mirth hath present
How many grams of oxygen are in 3.00 mol of NaNO3?