katiejay88
katiejay88
09-10-2020
Mathematics
contestada
Which ones better? How much more r u saving?
Respuesta :
mastouf2007
mastouf2007
11-10-2020
Answer:
2 L bottle for 1.69
the unit price for the two liters is cheaper than one for 12 pack
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
Why does Anthony quote the Declaration of Independence in her speech? A. It is used as evidence to support her claim that women should be allowed to vote B. It
In the SI system of units, the absolute temperature is measured to be 303 K Its value in Fahrenheit is a-) 76 F b)- 86F c)-79 F d)- 82 F
What should you do when your boat is capsized? How do you survive i this situation?
Which are the possible side lengths of a triangle? 3 cm, 5 cm, 9 cm 4 cm, 8 cm, 10 cm 6 cm, 9 cm, 17 cm 8 cm, 10 cm, 18 cm
a brief statement of the main idea and supporting details of a piece of writing.
The store has y shirts. It's almost alarm for $16 each, and the last dozen were sold on sale for $14 each. If it's all the shirts for $616, find the number of s
4[(6 - 1) + 3(5 - 2)]
What is the axis of y=1/4pX2
Horizontal rows of the periodic table are called
Which of the following functions is graphed below?