rileyy666667 rileyy666667
  • 09-10-2020
  • Mathematics
contestada

1. Ice Tea
A - $3 for 4 refills
B- $4 for 3 refills
Which is the better buy
Can you fill in the two boxes for me?

Respuesta :

anika87
anika87 anika87
  • 09-10-2020

Answer:

A

Step-by-step explanation:

A- 3/4=0.75 per refill

B- 4/3= 1.33 per refill

Answer Link
Juniorturenne123
Juniorturenne123 Juniorturenne123
  • 09-10-2020
B- 3$ for 4 refills
Answer Link

Otras preguntas

How did State issues lead to debate over structure of the central government?
List seven basic internal components found in a computer tower
What two numbers multiply to __ and add up to __? 1. Multiply -15 add -2 2. Multiply -32 add -4 3.multiply -14 add -5 4. Multiply -24 add 5
How can one satisfy a craving for chocolate
Arrange the following in increasing order 14.204 14.200 14.240 14.210
A 36-ounce box of cornflakes cost $5.79 find the unit rate to the nearest cent per ounce.
work out the surface area of a cube of edge 3m
Multiples of 9 less than 80
What number is one tenth as much as 65
decimal greater than one write the word form and expanded form for each 3.1