sarah12982
sarah12982 sarah12982
  • 09-10-2020
  • Mathematics
contestada

6. Six 2 liters of Pepsi cost $12. How much would 15 two - liters of
Pepsi cost?

Respuesta :

itsmedest
itsmedest itsmedest
  • 09-10-2020

Answer:

30 doll hairs

Step-by-step explanation:

6/12=2 which is the price of one 2 liter bottel

2x15=30

Hope this helps!!

Answer Link

Otras preguntas

Which organ is associated with the production of testosterone? A. Penis B. Testicle C. Vas deferens D. Epididymis
45% grass and the rest paved. how much is paved?
Under the Articles of Confederation, Congress was unable to pass laws without a two-thirds vote from the states
what did the spanish initially hoped to find in the new world?
Although Congress has not declared war since World War II, the United States has used military force on many occasions since then. What is one explanation for t
which states would probably oppose such a system?
What is two plus teo
Benarkah pangeran diponegoro pejuang yang cinta tanah air?
I bought 1/2 gallon of paint then I found 1/3 of paint in my garage how much more paint do I need to have 3 gallons of paint
if all protons have positive charges how can an atomic nucleus be stable