josiahibrahin69 josiahibrahin69
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

6 honeycrisp apples cost $1.99. How much do 11 apples cost?

Respuesta :

sophialilyrivera
sophialilyrivera sophialilyrivera
  • 08-10-2020

.Answer:

3.65

Step-by-step explanation:

if 6 apples = $1.99, if you divide $1.99 by 6, you get the cost for one, then if you multiply that by 11, you get the amount for 11 apples. The real total is $3.64833333333 but if you round it, it goes to $3.65

Answer Link
sharonarazack1
sharonarazack1 sharonarazack1
  • 20-04-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Ummm.wait,

Answer Link

Otras preguntas

HELP+EXPLAIN PLEASE Describe how a sarcodine, such as amoeba, gets food.
What are some adjectives that describe the name Kimberly. 3 adjectives for each letter.
Two cars start from rest at a red stop light. When the light turns green, both cars accelerate forward. The blue car accelerates uniformly at a rate of 5.8 m/s2
Find the unit rate. $121.50 for working 18 hours
What is the maximum mass of methane (CH4) that can be burned if only 1.0 g of oxygen is available and how do you figure it out?
How did americans react to the events in Europe and asia in the early world war 2?
The island of corsica which lies south of the ligurian sea is part of what country?
what is the quartic root of 64? And how did you figure it out? I'm really confuse on quartic roots.
What were the provisions of the Proclamation of 1763?
what is the quartic root of 64? And how did you figure it out? I'm really confuse on quartic roots.