qwertyuiopplkjhgfdsa qwertyuiopplkjhgfdsa
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

Dee Dee bought an apple for $0.85, a sandwich for $4.50. How much did Dee Dee spend?

Respuesta :

ethankeller12 ethankeller12
  • 08-10-2020

Answer:

$5.35

Step-by-step explanation:

.85+4.50= 5.35

Answer Link
maximumella maximumella
  • 04-12-2020

Answer:

5.35$

Step-by-step explanation:

add 4.50+0.85

Answer Link

Otras preguntas

The _______ of a sound wave is defined as the amount of energy passing through a unit area of the wave front in a unit of time. A. amplitude B. frequency C. com
A rectangle has a length 3 feet and width 1/4 foot . what is the area of the rectangle?
Which of the following is NOT a use of enzymes: A: DNA replication B: Protein Synthesis C: Hormome Reproduction
Water in the human body helps transport waste products in and out of cells.
Viderunt Omnes is an example of what? A. Notre Dame organum B. Frottola from Italy C. Spanish villancico D. English madrigal
what is the name of the large arc of farmland that includes Mesopotamia
which variable has the least effect on enzyme activity? A.temperature B. Light intensity C.pH D. Substrate concentration
Gianna is paid $90 for 5 hours of work. a. At this rate, how much would Gianna make for 8 hours of work? b. At this rate, how long would Gianna have to work to
Many Americans feared that immigrants who passed through Angel Island would a. have to return to their home countries. b. assimilate into American culture. c.
It's 4/12 greater than 4/6