brittanyqperkins12
brittanyqperkins12 brittanyqperkins12
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of the oranges if I purchased 10 oranges for $2.50​

Respuesta :

zanetalet123 zanetalet123
  • 09-10-2020

Answer:

$0.25

Step-by-step explanation:

$2.50/10=$0.25

Answer Link

Otras preguntas

muscles move without conscious control
12. your friend with great excitement tells you about his newest idea to solve the energy crisis: he wants to use an electromotor to drive a generator and then
scientists have observed that the size of a population influences the genetic health of a species. What is considered to be a healthy population size? A. 50 B.
Until about 1500 scientific thought held that earth was the center of the universe and therefore religion ruled all
How many grams of CO2 are in 9 mol of the compound? grams
what is the denominator of the simplified form of 1 over 2 minus 3 over 2 x plus 1 ?
If the supply of video games decrease, you can expect the price of the video games to..
Which one of the following short stories is an example of an allegory? A. "Paul's Case" B. "A Pair of Silk Stockings" C. "Young Goodman Brown" D. "The Priva
Write an equation in point-slope form of the line having the given slope that contains the given point. m=4, (2,5) Select one: a. y−2=4(x−5) b. y=4x+5 c. y−5=4(
“Gandhi Defends His Beliefs” concludes with a _____. Select all that apply.