w2ave6w4ri w2ave6w4ri
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

Ali bought 8 apples for a total of $14.32. How much
did each apple cost?

Respuesta :

msnessaxoxo2006
msnessaxoxo2006 msnessaxoxo2006
  • 08-10-2020
Each apple costs 1$ and 78 cents
Answer Link

Otras preguntas

Life insurance companies like Prudential hope to get you to worry about how your loved ones will provide for themselves once you have passed away. They paint a
The table below shows the number of cars Jing sold each month last year. What is the median of the data in the table. 13 16 19 20.5 23.5 Other:
is, went to the lake a sentence or fragment?
Sudoku Company issues 17,000 shares of $8 par value common stock in exchange for land and a building. The land is valued at $230,000 and the building at $372,00
what are some really good exercises? im 5"5 and weight is 183.....im a thicc gurl, so just trying to slim my tum down.. ive looked for help everywhere and cant
The amounts of protein and energy needed per kilogram of body weight _____, whereas the total amount of protein and energy needed _____ as children grow into ad
Point E is on line segment DF. Given DE=9 and DF=11, determine the length EF.
A corporation uses the indirect method for preparing the statement of cash flows. A fixed asset has been sold for $24,241 representing a gain of $3,478. The val
How many justices were on the Supreme Court initially? O A) twelve OB) nine O c) six OD) five
The PIO’s primary responsibility to organizational leadership as an advisor is to: A. Be an intermediary between leadership and the news media B. Assess situati