ddg4311 ddg4311
  • 07-10-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of three gallons of milk is $8.85 and five gallons of milk is $14.75.

Respuesta :

natalieperreault4
natalieperreault4 natalieperreault4
  • 07-10-2020

Answer:

2.95 each

Step-by-step explanation:

Answer Link
itsessencefelton
itsessencefelton itsessencefelton
  • 07-10-2020
i believe this means it’s 2.95 each
Answer Link

Otras preguntas

privately owned media companies in the united states earn most of their revenue from group of answer choices subscriptions. charitable donations. advertising. g
A prom ticket at Smith High School is $120. Tom is going to save money for the ticket by walking his neighbor's dog for $15 per week and by babysitting his litt
if anya decides to make the star twice as massive, and not change the length of any crossbar or the location of any object, what does she have to do with the ma
the major text portion of a print advertisement that should arouse a desire for the product and move the consumer to action is contained in the
ayuda porfavor es para hoy
Which social group of european feudal society showed allegiance to a lord by providing military service?.
When a pharmacist can’t read a prescription because of a doctor’s poor handwriting, the message is disrupted by ________, which is defined as any disturbanc
What type of conflict is the narrator facing?
instead of solving the nonlinear system of equatoins, we may instead linearize it. employ a first-order taylor series expansion to linearize the quartic term in
Find the slope given the following points: (-1,2) and (-1,5) Show work